همه چیزهای فورواردی

من از همه چیزهای فورواردی این دنیا بیزارم.... ایمیل های فورواردی: عجیب ترین مداد دنیا... بزرگترین کرگدن صورتی.... وقتی نیوتن 2 ساله بود... ، اس ام اس های فورواردی.. پستها.. نظرات  فورواردی: مطلب قشنگی بود به وبلاگ من هم سربزن... حتی گفتگوهای فورواردی.. حالت چطور است.؟ هوای خوبی است ... از همین دست چیزهای عجیب که آدمها از تکرار شان خسته نمیشوند.... چیزهای مضحک و بی معنی که هیچ چیز نمی توان در موردشان گفت. هیچ چیز نمی دهند و لحظه لحظه عمر تو را چون موشهایی گرسنه می جوند.

 

و حتی آدمهای فورواردی... عروسکهای معصومی که به تکرار قناعت کرده اند... خودشان و دیگران را هر روز و هر لحظه تکرار می کنند و دیده ام که چطور هول می کنند کسی را می ببیند که خارج از این دایره مشغول و سرسام آور است مثل چیزی عجیب و ناقص الخلقه ... مثل حلقه معیوب یک زنجیر که اتصال را می گسلد...پسش می زنند و می روند به سراغ تکرار بیهوده خود.... من فقط حیرت می کنم چطور از تکرار این همه مکررات خسته نمی شوند ... گویی رسالتی دارند که همه چیز را مثل هم کنند... همه یک چیز بخوانند.... به یک چیز بخندند ... چیزهایی مثل هم بگویند و بشنوند.... چطور آخر خسته نمی شوند...

/ 7 نظر / 24 بازدید
محمد امین عابدین

من و شما اینجا هستیم چون از این گونه تکرارها خسته ایم و می خواهیم نگاهی نو به جهان اطرافمان داشته باشیم نگاهی که توام با تحول و دگرگونی برای خودمان و دیگران باشد. ---------- فیلم خشت و آیینه ابراهیم گلستان رادیدم و لذت بردم بی شک یکی از شاهکارهای سینمای ایران است(محصول 1344).

علیرضا

من مخالفم، فوروادیها همشون که بد نیستن. تو همین فوروادیها بعضی وقتا چیزهایی دستگیرمون میشه که تو ٌWIKIPEDIA و امثالهم هم پیدا نمیشه. یه خاطره قشنگ، یه مطلب نو، یه عکس زیبا و .... چه اشکالی داره در اختیار همه قرار بگیره. یادمه روزهای تحصیل در دانشگاه برای مطالعه بیشتر یه مطلب، کلی کتاب میخریدیم و هزینه می کردیم آخرش هیچی عایدمون نمی شد. ولی حالا هر چی میخوای در آن واحد جلو روت قرار میگیره. حالا در این بین اگه یه مطلب مهم و جالب برای یکی فوروارد شه چه اشکالی ایجاد میکنه، من نمیدونم.

محمد

اما اتفاقا من کاملا موافقم علیرضا می خوایم که از همه چیز با خبر باشیم و از همه چیز بدونیم و برای همین با دیدن هر مطلب جدیدی فکر می کنیم که بر دانسته هامون اضافه شده. اما عمر برای همه چیز گذاشتن یعنی بی هدفی. اگر از درو دیوار بر سرمون ایمیل فورواردی بریزه ولی خودمون ندونیم که چی می خوایم ، هیچ فایده ای نداره او ایمیلها. نکته اینکه: کلمه فوروارد در این پست معادل هر کاریه که از دل بر نیامده و لاجرم بر دل هم نمیشینه.

علی ( مهاجرت نامه )

سلام اگر کسی نخواهد فورواردی باشد، باید آفریننده باشد؛ موجودی که کمیاب است. من اگر نتوانم آفریننده باشم، سعی می کنم فورواردی خوبی باشم

فرزاد

سلام. با چیزی که گفتی کاملاَ موافق و از 98 درصد فوروارد هایی که بهم می رسه بیزارم! اما خودمونیما! مطلب قشنگی بود به من هم سر بزن! :)

سیما

چشم آقا فرزاد شما وبلاگ برنید سر هم میزنیم.. کامنت فورواردی هم می گذاریم :)

فرزاد

سلام. چشمت بی بلا. وبلاگ ما رو می زنه! همین جورشم اینترنت کلی وقت مفید رو می بلعه کم مونده وبلاگ هم بزنم! راستش مطلب قابل عرضی واسه دنیا ندارم که بخوام به عرض برسونم. به همین خاطر وبلاگ ندارم. اما بعضی وبلاگ ها رو می بینم. "به من هم سر بزن" رو هم واسه خنده گفتم. جمله ی خیلی احمقانه ایه آخه! یه جور خاله بازی یه! سایبر-خاله بازی-یه نه؟ به م سلام برسون. دلم واسه دوتاتون تنگ شده!