آن کیست کز روی کرم با ما وفاداری کند...

اهل هنگ کنگه. ۱۷ ساله مهاجرت کرده اما هنوز خیلی دست و پا شکسته حرف می زنه... دلش می خواد حرف بزنه...

چهل و چند سالشه. یک زن و دو تا بچه داره. به سر و وضعش که نگاه می کنم رنگی از سلیقه یک زن تو لباس پوشیدنش نمی بینم!

جمعه بعد از ظهره و مثل چهارشنبه های ایران همه خوشحالند برای دو روز تعطیلی آخر هفته. می گه آخر هفته ها هم کار می کنه ولی با این وجود خوشحاله. خودش هم نمی دونه چرا!  کمی ترافیکه... چراغ قرمزها طولانی تر شدند و او یک بند حرف می زنه. خیلی از حرفاش رو نمی فهمم اما به روی خودم نمیارم و فقط سر تکون می دم. می دونم که برای اون هم چندان مهم نیست شنیده بشه فقط می خواد حرف بزنه.

برای این که حرفی زده باشم ازش می پرسم برای سوغات از آدلید چی پیشنهاد می کنه. درست نفهمیده چی پرسیدم. دوباره تکرار می کنم می خوام برای شوهرم از اینجا یک هدیه بخرم به عنوان سوغات از این شهر.

چیزی به ذهنش نمی رسه.

می گم معلومه که زیاد برای همسرت هدیه نمی خری!

جواب می ده اون هیچوقت هدیه های منو دوست نداشت.سلیقه منو نمی پسندید. منم دیگه خیلی وقته براش هدیه ای نخریدم...

دلم می گیره... نمی دونم اون رو مقصر بدونم یا همسرش رو که هدیه های اون رو دوست نداشته!

/ 6 نظر / 4 بازدید

حسین

وبلاگ جالبی دارید، من مخصوصا دز اون قسمت در مورد ایرانیهای تازه به دوران رسیده که خیلی هم پز می دهند لذت بردم

باران

اینجا چراغ چشم به راهی هنوز هست... اگه تشریف اوردین غریبستان این بتگر مهربان... خوشحالم میکنید...اینجا غریبی بی نشون خونه داره...هم صحبت گنجشکهاست و هم پای باران... دلت اناری و سرت سلامت...

ف-ص

سلام سیما جان. معلومه که سفرت پر بار بوده.خوش حالم که پیش آقاتونی. بسه دیگه یه کم بشین سر خونه و زندگیت. آدم نمیدونه چی بگه .[تعجب] (جای مادر شوهرت خالیه که از من هی می پرسید "ینی سیما بدون محمد رفته ؟ و هر چی هم من توضیح میدادم که مامان جان سیما برای کار رفته و محمد هم سر کار خودش باید باشه باز می پرسید ینی سیما....؟ )[خنده] در خصوص اون همکاری جوش کارانه من تماس های خودم را گرفتم.منتظر اقدام بعدی شما هستم.

خشایار

سلام خانوم اهل هنگ کنگ! نمی خوای یه چیزی بنویسی اینجا؟ خسته شدیم از بس اومدیم اینجا و دیدیم نوشتی: "اهل هنگ کنگه. ۱۷ ساله مهاجرت کرده..."

محمد

میگم اگه پست جدید نمی نویسی این پست را اصلاح کن چون الان این هنگ کنگیه 18 ساله مهاجرت کرده. بابا ما منتظریم ...