این استرالياييهای ...

باخودم فکر کردم الان که تقریبا دو ماه از اقامتمون در استرالیا می گذره یک جمع بندی از شناخت کلی که نسبت به مردم استرالیا و رفتار و روجیاتشون پیدا کردم اینجا بنویسم. شاید در طول زمان کاملتر و اصلاحش کردم یا حداقل تصوری که در این زمان نسبت به اونها داشتم کاملترم کنم. دلم نمی خواد از چیزهای کوچیکی که بر حسب تصادف رو به رو شدیم قانون کلی بسازم و به همه تعمیم بدم (کامرانی رو می خواد) ولی دو ماه خیلی هم کوتاه نیست.

خصوصیت بلامنازعشون که تقریبا مورد توافق تمام خارجیهای اینجاست یک نوع آسودگی و بی خیالیست. این موضوع حتی به حیواناتشون هم  سرایت کرده. اغلب حیوانات خاص اینجا مثل کوالا   کانگورو  وامبو و چند تای دیگه که اسمشون یادم نیست به شدت تنبل با آدمها مهربون و اهلی بودند. جالبه نمی دونم این نظر تا چه حد می تونه درست باشه....

یکی دیگه از ویژگیهای جالبشون که ما فکر می کنیم خاص ما ایرانیهاست فضولیست. باور کردنش سخته ولی به شدت فضول هستند و اگر چه طوری تظاهر می کنند که کاری به کار تو نداردند و مشعول کار خودشون هستند در همون لحظه تو چت رومشون تایپ می کنند که تو ناهار چی داری می خوری یا امروز خیلی happy نیستی. گاهی خیلی آزاردهندست ولی چه می‌شود کرد.

چیز دیگه ای که البته خاص استرالیاییها نیست و من فکر می کنم ما ایرانیها متفاوت هستیم بی تفاوتی ما و هیجان بیش از اندازه و گاهی لوس (البته به نظر ما) غربیهاست. از کوچکترین چیزی چنان هیجان زده می شوند که وقتی بی تفاوتی ما رو می بینند تعجب می کنند (امروز داشتم به یکیشون نشون می دادم پشه منو زده چنان جیغی کشید که خودم هم جیغ زدم فکر کردم چی دیده خودم خبر ندارم!).

                               خلاصه حکایتیست...

/ 1 نظر / 22 بازدید
ehsan

salam khaste nabashin sima jan manam vase migration eghdam kardam va faghat montazere javab az oon taraf hastam chon madarekama post kardam kholase kheyli mitarsama man IT khoondam dar iran va az bikari oonja be shedaqt mitarsam aslan nemidoonam kodoom shahr beram behtare? ok movafagh bashin by