حجم تلخ

چند وقتی است عجیب با مادرم زندگی می کنم... می خوابم ... نفس می کشم... مدام همراه هم هستیم... هر چیزی که می بنیم و می شنوم چیزی از جنس او را درونم زنده می کند و هی مدام آه می کشم و آن توده تلخ گلوله شده درون گلویم را مزه مزه می کنم و ذره ای از آن را فرو می دهم اما هیچ از حجمش کم نمی شود.... همانطور گلوله شده درست در چهارراه گلویم و دارد خفه ام می کند.

 

پرحرف تر شده ام و پرجنب و جوشتر که سکوت و تنهایی معنایش آغاز مکالمات و تجسم و تکرار خاطرات بی پایان است... صدای گفتگوهایمان درون گوشهایم می پیچد... در آغاز روشن و واضح است اما به تدریج مبهم و سرگیجه آور می شود... به تدریج بلند و بلندتر تا جایی که گوشهایم را کر می کنند و هیچ توان آرام کردنشان را ندارم...  و به یکباره به خودم می آیم می بینم در اتاق دانشکده یا خانه را رد کرده ام.

 

دارد عید می شود... و من چقدر غصه دارم برای خوردن با یادآوری همه این سی عیدی را که با هم گذراندیم. به گمانم اگر هزار سال هم اشک بریزم این چشمه جوشان درون چشمانم خشک نمی شود.

/ 13 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی

ضمن درخواست آمرزش از خداوند رحمان و رحیم برای روح پر فتوح مادر مرحوم تان. دلتنگی فرزند برای مادر طبیعی است ولی دنیا دار فانی است و همه ما هم رفتنی هستیم. انشالله عاطفه همراه با منطق و صبر به شما توان بازیابی خواهد داد. اما با عرض معذرت از خدمت سرکار خانم مهندس محمد نژاد می خواهم حاشیه ای به کامنت قبلی که ارتباطی با موضوع نداشت بزنم : حنانه خانم اصلا چطوره مادر مرحوم ایشان را جزئ شهدا جا بزنید و هر چه سریع تر به موسوی و کروبی هم اعلام کنید در مجلس یکی دیگر از شهدا شرکت کنند! چون این روز ها این آقایان سخت بیکار شده اند و دنبال سوژه می گردند! آخر توهم هم حدی دارد. خداوند به همه ما شفای عاجل عنایت فرماید.

یعنی این حنانه و امثال او هنوز نمیداند ندا آقا سلطان (فریاد آقا شاه ) با یک سناریو از قبل آماده شده ای بوسیله عوامل انگلیس به قتل رسید؟ او دختر ساده ای بود و نمی دانست بعد از فیلمی که بازی می کند و در آن خودش را به مردن می زند در آمبولانس واقعاً کشته می‌شود آن هم به دست همین آقای پزشک فراری به انگلیس؟ در واقع شهید انگلیسی ها شد!

داستان قتل ندا: در سی ام خردادماه (20 ژوئن) یک دختر در نزدیکی ولي بيرون ازتجمعات به شکل مشکوکی گلوله ‌مي خورد. حدود دو ساعت بعد فیلم‌های حرفه اي و درست از لحظه اول ماجرا از جان دادن دلخراش وی روی اینترنت قرارمي گيرد. جوانی که در فیلم حاضر است (آرش حجازی)، 5 روز قبل از قتل، وارد ایران شده و 48 ساعت بعد در استودیوی بی‌بی سی در لندن كه سخت به دنبال ایجاد هیجان بود حاضر شد و جزئیات عجیبی از ماجرا و دستگیری ضارب را بیان مي كند و رسانه‌های بین‌المللی با آب و تاب این سخنان را بازتاب دادند. آيا به نظر شما ها در روزهای اوج اعتراضات که دولت ایران به دنبال آرام کردن فضا و معترضان بود ، قتل ناجوانمردانه ندا به نفع چه کسی بود و چه کسی از آن سود برد؟ تناقض در صحبتهای آرش حجازی که در فیلم حاضر است و در مصاحبه با بی‌بی سی جزئیات ماجرا را نقل می‌کند، چگونه قابل توجیه است؟ ایشان چرا 5 روز قبل از قتل از انگلستان به تهران می‌آید و فردای قتل تهران را به مقصد لندن ترک می‌کند؟ اصولا چه طور در محیط عادی خیابان، به یک نفر شلیک می‌شود و بقیه رهگذران بجای اینکه پناه بگیرند، بی‌تفاوت رد می‌شوند یا تماشا می‌کنند یا فیلمبرداری می‌کنند؟

چو غلام آفتابم

یعنی من مرده آن " محیط عادی خیابان" م. [وحشتناک]مرده اعصاب تو هم هستم که اینها را پابلیش می کنی اینجا.

حنانه

سیما جان اگر امکانش هست کامنت من رو پاک کن تا آقا یا خانم بی نام و نشان کمی آرام بگیرند.. در پناه خدا

به کامنت بی نشان

خوش به حالتان که انقدر ساده اید و انقدر دلتان خوش است و انقدر زود باور و بی خیالید.

در جواب دوستانی که بعضی واقعیت ها را در مورد ترور خانم ندا آقا سلطان بر نمی تابند و از لحن جواب ها مشخص است خیلی بر آشفته شده اند . بهتر است به غیر آنچه که برایشان تاکنون از طریق منابع بیگانه ساخته و پرداخته می شود هم توجه کنند و خیلی زود قضاوت نکنند : افشاي همكاري موساد با MI6 در ترور ندا آقاسلطان با سفر نامزد خانم ندا آقاسلطان به فلسطين اشغالي و ملاقات وي با شيمون پرز رئيس رژيم صهيونيستي، ابعاد تازه اي از همكاري سازمان جاسوسي انگليس و سرويس صهيونيستي موساد در ترور خانم آقاسلطان فاش شد. كاسپين ماكان به همراه آرش حجازي شاهد اتفاقي! صحنه ترور خانم آقاسلطان در اوج حوادث خياباني سال گذشته نقش گسترده اي در جريان سازي رسانه اي بي.بي.سي انگليس و ساير رسانه هاي ضدانقلابي عليه جريان اسلامي ايفا مي كرد و بخشي از پازل انگليسي- صهيونيستي در فتنه پس از انتخابات و مظلوم نمايي و شهيدسازي براي فتنه گران و آشوب طلبي بود. او و آرش حجازي به واسطه مديريت انگليسي- صهيونيستي از ايران گريختند و طي 8 ماهه گذشته در سناريوهاي تبليغاتي مشاركتي فعال داشتند اما در اين ميان سفر اخير كاسپين ماكان به تل آويو و ملاقات با شيمون

ابعاد تازه اي از زد و بند اطلاعاتي انگليس و اسرائيل را فاش ساخت و به رسوايي بزرگ براي سازمان فتنه و رسانه هاي آن در داخل و خارج كه مكرراً روي اظهارات «ماكان» به عنوان نامزد مصيبت ديده خانم آقاسلطان مانور مي دادند، تبديل شد. همزمان بي.بي.سي و سايت روزنت تلاش كردند طي مصاحبه هايي با «ماكان»، از ابعاد رسوايي تازه كم كنند. كاسپين ماكان كه به عنوان فروشنده عكس هاي خصوصي آقاسلطان به بي.بي.سي هم معرفي مي شود، در مصاحبه با بي. بي.سي از سفر به فلسطين اشغالي دفاع كرد و مدعي شد: اين سفر را به قصد انسان دوستانه انجام داده ام. من مي خواستم تصويري را كه جمهوري اسلامي از يك دشمن فرضي به نام اسرائيل در ذهن مردم ايران ساخته، بشكنم(!) وي همچنين در مصاحبه با سايت ضدانقلابي روزنت ضمن دفاع از ملاقات با پرز گفت: من نامزد كسي بودم كه به خاطر آزادي جان باخت. من از طرف شبكه دو تلويزيون اسرائيل به اين كشور دعوت شدم و با درخواست خودم ملاقاتي با رئيس جمهور اين كشور داشتم. من مي خواستم بگويم مردم ايران خواستار جنگ نيستند. من حتماً با مقامات آمريكايي هم ديدار خواهم كرد. هيچ كس مرا به عنوان نماينده «ندا

«ندا» دعوت نكرد البته يك واقعيتي هست و آن اينكه چه بخواهم و چه نخواهم نام ندا با من است. وي درباره ملاقات با شيمون پرز (جلاد بزرگ اسرائيلي ها و عامل اصلي نسل كشي در غزه) گفت: آقاي پرز تنديس صلح و آزادي را از طرف دولت اسرائيل به شجاعت ندا، خانواده ندا و مردم ايران هديه كرد با اين پيام كه ما خواهان صلح هستيم و نه جنگ. من تنها اين زمان بود كه از جانب خودم، خانواده ندا و مردم ايران از تنديس تشكر كردم. اين ملاقات درحالي صورت گرفت كه پرز چند هفته قبل علناً در سوخنوت گفته بود «مبارزه با جمهوري اسلامي از داخل مرزهاي اين كشور آغاز مي شود و مخالفان به نمايندگي آنها با جمهوري اسلامي مي جنگند.» پرز و نتانياهو بارها از سران فتنه با اسم نام برده و شجاعت آنها را در مبارزه با جمهوري اسلامي ستوده اند. گفتني است به دنبال اين رسوايي بزرگ و آشكار شدن نقش رژيم صهيونيستي در سازماندهي تبليغاتي فتنه سال گذشته، برخي رسانه هاي فعال در اين فتنه به دست و پا افتاده و به شكلي فرماليته به تخطئه سفر نامزد خانم آقاسلطان (فرد ترور شده در منطقه اميرآباد) پرداخته اند. تظاهر به مخالفت با رژيم صهيونيستي درحالي ا

تظاهر به مخالفت با رژيم صهيونيستي درحالي است كه همه اين رسانه ها و عوامل ميداني فتنه، در جريان حاشيه سازي در راهپيمايي روز جهاني قدس، به نفع رژيم صهيونيستي عمل كردند و ضمن دعوت به خط زدن شعار «مرگ بر اسرائيل»، ترويج دهنده شعار انحرافي و صهيونيستي «نه غزه، نه لبنان، جانم فداي ايران» -كه اولين بار توسط سايت وزارت خارجه رژيم صهيونيستي ديكته گرديد- شدند. برخي سران فتنه هم در جريان تبليغات انتخاباتي مواضع انساني و ضدصهيونيستي جمهوري اسلامي را مورد حمله قرار داده بودند. مادر خانم آقاسلطان در واكنش به سفر نامزد دخترش به اسرائيل گفته است: نامزد ندا بودن اين حق را براي كاسپين ماكان ايجاد نمي كند كه به اسرائيل سفر كند و با شيمون پرز ديدار كند. او نبايد چنين كاري مي كرد. من با او تلفني صحبت كردم و گفتم با اين كار خودت را خراب كردي، ندا را خراب نكن و از نام او استفاده نكن و بگذار روحش در آرامش باشد.من به كاسپين گفتم اگر ندا كشته نمي شد او را نه به اسرائيل و نه به هيچ جاي ديگر دعوت نمي كردند. من به او گفتم اسرائيل جايگاهي بين مردم ايران ندارد و تو با اين كار خودت را منفور و وجهه ات را خراب كرد