سرمای ملبورن

یعنی با خودم فکر می کنم هر چقدر هم آدم بی همت و سرماخورده و خسته از مسافرت و اسباب کشی باشد باز هم وقتی این همه اتفاق جورواجور توی زندگی اش می افتد باید سهمی هم برای وبلاگش بگذارد. 1700 کیلومتر راه را تا ملبورن راندیم و آمدیم. راه بسیار زیبا و خاطره انگیز بود که با وجود هیجان نقل مکان از آن نمی شد غفلت کرد. عجب سرزمینی است این استرالیا ... وسیع و سبز و سخاوت مند.

 

از شهرها هم سیدنی و یک شهر کوچک در نیمه راه ملبورن تا سیدنی به نام وگاوگا را دیدیم. سیدنی را دوست داشتم. شلوغ و زنده به نظرم آمد. آن شهر کوچک بین راه هم خیلی بامزه بود. یک جای دورافتاده و پرت که آدم انتظار داشت یک گروه هفت تیرکش از راه برسند و جلویش را بگیرند.

 

یک هفته ای است ملبورنیم و راستش هوا چنان سرد است که سرماخوردگی ام خیال رفتن ندارد. اصلا انتظار این همه سرما را وسط تابستان نداشتیم. همه می گویند عادت می کنید و ما هم منتظریم که عادت کنیم. دانشگاه ملبورن را خیلی دوست دارم و توی همین یک هفته ای حسابی عادت کردم. همه چیز بهتر از آنی است که بشود بهانه داشت و درس نخواند. آنقدر تفاوت بین آنچه که در دانشگاههای ایران دیدم و اینجا هست که باید مفصل در موردش بنویسم. خلاصه همه چیز خوب است به جز این سرماخوردگی و سرما... عادت می کنیم.

 

پی نوشت: به نظرم یکی از نتایج خوب اتفاقات بعد از انتخابات و حرکت جنبش سبز این بوده که هر کس راه خودش را مشخص کند و به قول معروف وسط جاده راه نرود. خیلی ها تا قبل از این وسط جاده راه می رفتند و دست و زبانشان یکی نبود. در جشنوراه فجر امسال می بنیم که کسی وسط جاده نمانده. خانم میلانی هم گوش به زنگ باشند نتیجه معامله شان را از دست مردم بگیرند.

/ 6 نظر / 36 بازدید
فضه

1. مبارکه اینهمه چیز. 2. از آن واژه سخاوتمند خوشمان آمد ناجور! 3. سرماخوردگی بهتر شد؟ 4. زیاد بنویسید، خیلی مشتاق روایت های شماییم.

دلايل مشتبه شدن امر بر بعضي ها: 1- سردي هوا 2- سرما وسط تابستان 3- خستگي از مسافرت و اسباب کشی 4- سرماخوردگی راه حل: گوش به زنگ بوده و منتظر باشيد تا به وضعيت عادي برگرديد. خدا شفاي عاجل عنايت فرمايد. يكي از مردم ايران و از طرفداران خانم میلانی

حنانه

سلام سیما جان امیدوارم هرچه زودتر حالت خوب بشه.. عمه بابک ملبورن زندگی میکنه و میگه هوای متعادلی نداره . میگفت اصلا بعید نیست وسط تابستون برف هم بیاد [چشمک] راستی چی میشه اگه از این همه جاهای زیبایی که میبینید عکس بگذارید که ما هم فیض ببریم [لبخند] در پناه خدا

minoo

گل گلم سلام الهی بمیرم سرما خوردی مواظب خودت باش بووووووووووس

minoo

[خداحافظ]

ameneh

salam khoda be hamrahaet :)))