آب در آب
صفحات وبلاگ

+ اسباب کشی مدرن

حتما تا به حال شما هم با این مساله روبرو شده اید که برای اسباب کشی نیاز به تعداد زیادی جعبه و کارتون خالی داشتید در حالی که تمام کارتونها و جعبه های اسباب کشی قبل رو یا دور انداختید با در اثر نداشتن جا و فشرده کردنشون در انباری یا پشت کمد له و لورده شده و دیگه قابل استفاده نبودند. آنوقته که چاره کار در دست بقالی سرکوچه ست که باید با گردنی کج و زبانی چرب به سراغشون برید تا چند تا جعبه تخم مرغ پاره و پوره ازشون بگیرید و یک جوری سر و ته این اسباب کشیه رو هم بیارید. مسلما اولین چیزی که فردای روز اسباب کشی دور ریخته میشه همین جعبه های شکسته و کارتونهای پاره شده ست.

حالا فکرش رو بکنید که تو شهری مثل تهران با این همه جمعیت مستاجر چه خسارتی سالانه به دلیل همین بسته بندی وارد می شه. طبق آمار 1/3 جمعیت ایران فاقد مسکن هستند. اگر به طور متوسط حدود 1 بار در دو سال هم اسباب کشی کنند رقم وحشتناکی میشه. ضمن اینکه به دلیل کمبود فضای خانه های شهری دغدغه نگهداری بعضی از این وسایل بسته بندی مثل کارتون تلویرزیون و بقیه دستگلاههای صوتی و تصویری که حساس هستند هزینه ها و دردسرهای خودش رو به همراه داره. 


راستش من خودم با وجود این مشکل هرگز فکر نکرده بودم که میشه براش راه حلی پیدا کرد. دیروز در خیابان نزدیک محل زندگیمون یک ماشینی دیدم که روش نوشته بود Hire a box for your moving. دقیقتر که شدم دیدم روی ماشین عکس یک سری جعبه ها و کارتونها با ابعاد و شکلهای مختلف هست که هر کدوم قیمتی دارن. وبسایتشون رو پیدا کردم و دیدم چه راه حل ساده ای برای این کار پیدا شده! 

یک سری هم کارشون اینه که برای اسباب کشیهای مردم جعبه اجاره میدند و بعد از اسباب کشی هم جعبه ها رو پس می گیرند. حدود 100 هزار تومنی به پول ما میشه که مطمئنا در ایران با هزینه خیلی کمتری میشه این کار رو انجام داد. از یک طرف عده ای شاغل میشند، انباریها از کارتونها و جعبه ها خالی میشه و از فضا استفاده بهتری میشه، با بسته بندی بهتر خسارتهای اسباب کشیها کمتر میشه و خلاصه کل این فرآیند رو آسونتر میکنه. به نظرم شرایط تهران اقتضای یک چنین تجارتی رو میکه اگر کسی همت کنه.

نویسنده : ; ساعت ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۳٠ تیر ۱۳۸۸
comment نظرات () لینک

نویسندگان وبلاگ:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :